Bosch Termoteknik
Bosch logo Bosch logo

Bosch asiantuntijat palveluksessasi

Mikael Less

Myyntijohtaja

Mikael Less on työskennellyt lämpöpumppujen parissa jo toistakymmentä  vuotta. Pitkä kokemus johti hänet Boschin myyntijohtajaksi vuonna 2015.

puh. 010 4808 202
mobile 050 363 5830
mikael.less@fi.bosch.com

Pasi Ervasti

Aluemyyntipäällikkö - Etelä- ja Keski-Suomi

Lämpöpumppuala kiinnostaa Pasi Ervastia vielä 15 vuoden jälkeenkin. Hän miettii ja luo uusia toiminta- ja myyntitapoja sekä tarjoaa parhaat eväät Bosch jälleenmyyjillemme.

puh. 010 4808 614
mobile 050 304 3688
pasi.ervasti@fi.bosch.com

 

Mika Nyström

Aluemyyntipäällikkö - Länsi-Suomi

Myynnin lisäksi Mika Nyström palvelee asiakkaita muun muassa mitoituksissa ja teknisessä tuessa.

puh. 010 4808 625
mobile 050 575 5695
mika.nystrom@fi.bosch.com

Joakim Broman

Aluemyyntipäällikkö - Itä- ja Pohjois-Suomi

Joakim on toiminut lämpöpumppualalla vuodesta 2010 ja tuntee hyvin myös lämpöpumppujen tekniikan. Boschille Joakim tuli aluksi jälkimarkkinointi-osastolle, josta siirtyi myyntiin vuonna 2016. Hänen vastuullaan on Itä- ja Pohjois-Suomen asiakkaat.

puh. 010 4808 222
mobile 050 402 8877
joakim.broman@fi.bosch.com

 

Laura Bergman

Sales controller

Laura vastaa Boschin tilauksista, logistiikasta ja laskutuksesta.

puh. 010 4808 310
laura.bergman@fi.bosch.com

Suvi Moisio

Markkinointivastaava

Suvi Moisio vastaa Boschin markkinoinnin koordinoinnista, messujärjestelyistä ja internetsivuista. Lisäksi hän avustaa jälleenmyyjiä paikallismarkkinoinnissa.

puh. 010 4808 492
suvi.moisio@fi.bosch.com

Ville Hell

Huoltopäällikkö

Ville Hell vastaa After Sales -tiimin toiminnasta ja pitää huoltokoulutuksia Vantaan koulutuskeskuksellamme.

puh. 010 4808 211
ville.hell@fi.bosch.com

 

Nina Kuronen

Huoltosihteeri

Nina vastaa Bosch-lämpöpumppujen varaosien tilauksista ja toimituksista.

puh. 010 4808 622
nina.kuronen@fi.bosch.com