Bosch-asiantuntijat palveluksessasi

Mikael Less

Myyntijohtaja

Mikael Less on työskennellyt lämpöpumppujen parissa jo toistakymmentä  vuotta. Pitkä kokemus johti hänet Boschin myyntijohtajaksi vuonna 2015.

puh. 010 4808 202
mobile 050 363 5830
mikael.less@fi.bosch.com

Pasi Ervasti

Myyntipäällikkö

Avainasiakaspäällikkö, Pohjois-Suomi

Lämpöpumppuala kiinnostaa Pasi Ervastia vielä 15 vuoden jälkeenkin. Hän miettii ja luo uusia toiminta- ja myyntitapoja sekä tarjoaa parhaat eväät Bosch jälleenmyyjillemme.

puh. 010 4808 614
mobile 050 304 3688
pasi.ervasti@fi.bosch.com

 

Mika Nyström

Tuotepäällikkö

 

puh. 010 4808 625
mobile 050 575 5695
mika.nystrom@fi.bosch.com

Mikko Ranta

Avainasiakaspäällikkö, Etelä-Suomi

 

puh.010 4808 320

mikko.ranta@fi.bosch.com

 

Vesa Silván

Avainasiakaspäällikkö, Itä-Suomi

 

puh.010 4808 299

vesa.silvan@fi.bosch.com

 

Mikko Isokorpi

Avainasiakaspäällikkö, Länsi-Suomi

puh. 010 4808 223
mikko.isokorpi@fi.bosch.com

Heidi Hartonen

Markkinointikoordinaattori

Heidi Hartonen vastaa Boschin markkinoinnin suunnittelusta ja koordinoinnista, messujärjestelyistä sekä internetsivuista. Lisäksi hän avustaa jälleenmyyjiä paikallismarkkinoinnissa.

puh. 010 4808 491
heidi.hartonen@fi.bosch.com

Laura Bergman

Sales controller

Laura vastaa Boschin tilauksista, logistiikasta ja laskutuksesta.

puh. 010 4808 310
laura.bergman@fi.bosch.com

Ville Hell

Huoltopäällikkö

Ville Hell vastaa After Sales -tiimin toiminnasta ja pitää huoltokoulutuksia Vantaan koulutuskeskuksellamme.


ville.hell@fi.bosch.com

 

Nina Kuronen

Huoltosihteeri

Nina vastaa Bosch-lämpöpumppujen varaosien tilauksista ja toimituksista.


boschhuolto@fi.bosch.com

Varaosat
Jälleenmyyjien varaosatilaukset: tilaukset vastaanotetaan vain sähköpostitse.

Henrik Packalen

Huoltoneuvoja

Henrik Packalén vastailee kysymyksiin Vantaan koulutuskeskuksellamme.


henrik.packalen@fi.bosch.com