Kiinteistölämpömestarit

Erikoiskoulutettu Kiinteistölämpömestari varmistaa maalämpöjärjestelmän optimaalisen mitoituksen sekä asiantuntevan asennuksen erikokoisiin kiinteistöihin. Kun sinulla herää tarve uudistaa kiinteistösi lämmitystä tai hankkia mahdollisimman energiataloudellinen ratkaisu uuteen kiinteistöön, ota yhteys oman alueesi Kiinteistölämpömestari-yritykseen. Kiinteistölämpömestarit ovat kaupungeittain aakkosittain alla.

 

Kaupunki Kiinteistölämpömestarimme Osoite Sähköposti Yhteyshenkilö Puhelinnumero
Espoo ST1 Lähienergia Oy Lommilantie 1, 02740, Espoo lahienergia@st1.fi ei yksittäistä 02 9000 1100
Härmä Härmän LVI-Tekniikka Oy Tuomisentie 4, 62300, Härmä info@harmanlvi.fi Jarmo Hautala 040 180 1120
Imatra KS Lämpö Oy Tietäjänkatu 2, 55120, Imatra ilkka.pulliainen@kslampo.fi Ilkka Pulliainen 09 5036 91199
Jakobstad EVG Pipe Ab Järnvägsgatan 24, 68600, Jakobstad info@evgpipe.fi Kim Enkvist 044 0953 693
Joensuu JH-Lämpö Oy Kuurnankatu 22, 80100, Joensuu teemu.lautiainen@jh-lampo.fi Teemu Lautiainen 045 6577 699
Jyväskylä Lämpökarhu Oy Yrjönkatu 13-15 C 24, 40100, Jyväskylä   ei yksittäistä 050 354 1340 tai 029 170 2030
Kallunki Jääsähkö Oy Hautajärventie 241, 98980, Kallunki hannu.jaasahko@gmail.com Hannu Salmela 0400791947
Kempele Suomen Maalämpö Oy Kytösavuntie 2, 90450, Kempele riitta.erkkila@suomenmaalampo.fi Riitta Erkkilä 040 5940 000
Kokemäki JS LVI-Urakointi Suokkaantie 8, 32800, Kokemäki   ei yksittäistä 050 385 7625
Kotka KS Lämpö Oy Jumalniementie 8, 48600, Kotka juha.kervinen@kslampo.fi Juha Kervinen 050 431 7043
Kouvola KS Lämpö Oy Kouvolankatu 10, 45100, Kouvola jouni.leppanen@kslampo.fi Jouni Leppanen 040 593 3420
Kuopio Pr-Lämpö Haapaniementie 17, 70620, Kuopio jani.pasanen@pr-lampo.fi Jani Pasanen 040 5590 100
Lappeenranta KS Lämpö Oy Ratakatu 47, 53100, Lappeenranta jouko.savolainen@kslampo.fi Jouko Savolainen 050 303 3229
Liminka AHS-Tekniikka Oy Niittomiehentie 31C, 91900, Liminka hannes.ahola@ahstekniikka.fi Hannes Ahola 044 3422 825
Loviisa LVI-Nystedt Insinöörintie 8, 07900, Loviisa mikael.nystedt@lvinystedt.fi Mikael Nystedt 040 555 0212
Pori Ulvilan Sähköpalvelu Oy Sepänpellontie 21, 28430, Pori juhani.g@me.com Juhani Granfors 0440 882 169
Porvoo ThermoSave Oy Niittytie 49, 07110, Porvoo ripa.ojala1@gmail.com Risto Ojala 0400 930 644
Salo Energytech Oy Torpankatu 6, 24100, Salo sami.koskela@energytech.fi Sami Koskela 044 0112 809
Salo Maailmalämpö MIL Oy Rummunlyöjänkatu 7, 24100, Salo myynti@maailmalampo.fi Henrik Holm 0440 777 719
Savonlinna Savonlinnan Lämpöpumppu Oy Schaumanintie 20, 57230, Savonlinna teemu.lautiainen@savonlinnanlampopumppu.fi Teemu Lautiainen 040 519 3248
Seinäjoki Lakeuden Ekolämpö Oy Tuottajantie 23, 60100, Seinäjoki timo.majamaki@lakeudenekolampo.fi Timo Majamäki 040 7167 635
Tampere (toimipiste Porissa) Ulvilan Sähköpalvelu Oy Sepänpellontie 21, 28430, Pori juhani.g@me.com Juhani Granfors 0440 882 169
Tarvasjoki TJJ-Tekniikka Oy Sepäntie 8, 21450, Tarvasjoki info@tjj-tekniikka.com Tomi Laaksonen 045 678 0926
Turku IVT Center Turku Oy Kalevantie 8, 20520, Turku veli-matti.rautanen@ivtturku.fi Veli-Matti Rautanen 050 358 2323
Utajärvi Teknikomi Oy Mäntytie 4, 91600, Utajärvi yhteys@teknikomi.fi Jouko Mikkonen 040 1488 135
Vantaa Tom Allen Senera Oy Vanha Porvoontie 231, 01380, Vantaa info@tomallensenera.fi ei yksittäistä 020 773 7300
Vantaa Diileri Finland Oy Sinikellontie 12, 01300, Vantaa tarjouslaskenta@diileri.fi ei yksittäistä 010 422 8223